Archiv článků

Dcery Floriána Gryspeka

Jan Dyk ve své knize Rod rytířů Gryspeků  z  Gryspachu v Čechách z roku 1924 píše: O deseti dcerách Floriána Gryspeka nenalézáme nikde téměř ani zmínky. Šest se jich odebralo na věčnost před otcem, zbylé na živě čtyři jmenovaly se: Alžběta, Anna, Katuše a Marie. Z těch...
Celý článek

Úspěšná přednáška

V úterý 15.března se konala přednáška „Zmizelé Kralovice“, kterou navštívilo v městské knihovně 58 spokojených posluchačů. Mgr. Jiří Fák zaujal návštěvníky poutavým výkladem a velkým množstvím historických fotografií. Pořadatelé cyklu přednášek „…tenkrát se to stalo…“ – Městská knihovna...
Celý článek

Valná hromada 4.3.2022

V pátek 4. března se konala v salonku Hotelu Bílý Beránek valná hromada našeho spolku. Na hodnocení naší činnosti v roce 2021 a stanovení cílů na letošní rok se sešlo 19 členů.
Celý článek

Nové židle

Na pořádání kulturních akcí v kralovickém kostele s větší návštěvností jsme si museli půjčovat židle. Proto jsme se rozhodli pro zakoupaní 50 ks stohovatelných židlí.
Celý článek

Valná hromada 2022

V pátek 4.března se koná valná hromada našeho spolku. Pokud se jí chcete zúčastnit a nejste členy našeho spolku, proveďte registraci na soukup.vet@seznam.cz do 24.2.2022.
Celý článek

Hotovo

Dnes bylo předáno firmou Elektro - Štaif do užívání nové osvětlení v kralovickém kostele. Je to druhá část projektu "Obnova osvětlení a ozvučení  kostel sv. Petra a Pavla Kralovice", který je finavcován z Programu rozvoje venkova.   Poslední akcí bude podání žádosti o proplacení dotace.
Celý článek

Vánoční přání

Přejeme vám, abyste si vánoce náležitě užili v dobré pohodě a čerpejte pozitivní energii do příštích (covid)negativních dnů.
Celý článek

Živý Betlém letos nebude

Opět jsme se těšili na vyhledávanou předvánoční událost, kterou mělo být již potřetí adventní vystoupení „Živý Betlém“. Výjezdní představení Staroplzeneckého Živého Betléma se neuskuteční na venkovním prostranství u presbytáře kostela sv. Petra a Pavla za doprovodu živé hudby a tak si nebudete moci...
Celý článek