Archiv článků

Valná hromada 4.3.2022

V pátek 4. března se konala v salonku Hotelu Bílý Beránek valná hromada našeho spolku. Na hodnocení naší činnosti v roce 2021 a stanovení cílů na letošní rok se sešlo 19 členů.
Celý článek

Nové židle

Na pořádání kulturních akcí v kralovickém kostele s větší návštěvností jsme si museli půjčovat židle. Proto jsme se rozhodli pro zakoupaní 50 ks stohovatelných židlí.
Celý článek

Valná hromada 2022

V pátek 4.března se koná valná hromada našeho spolku. Pokud se jí chcete zúčastnit a nejste členy našeho spolku, proveďte registraci na soukup.vet@seznam.cz do 24.2.2022.
Celý článek

Hotovo

Dnes bylo předáno firmou Elektro - Štaif do užívání nové osvětlení v kralovickém kostele. Je to druhá část projektu "Obnova osvětlení a ozvučení  kostel sv. Petra a Pavla Kralovice", který je finavcován z Programu rozvoje venkova.   Poslední akcí bude podání žádosti o proplacení dotace.
Celý článek

Vánoční přání

Přejeme vám, abyste si vánoce náležitě užili v dobré pohodě a čerpejte pozitivní energii do příštích (covid)negativních dnů.
Celý článek

Živý Betlém letos nebude

Opět jsme se těšili na vyhledávanou předvánoční událost, kterou mělo být již potřetí adventní vystoupení „Živý Betlém“. Výjezdní představení Staroplzeneckého Živého Betléma se neuskuteční na venkovním prostranství u presbytáře kostela sv. Petra a Pavla za doprovodu živé hudby a tak si nebudete moci...
Celý článek

Obnova kostelní fasády

Obnova cihlové fasády na západní straně kostela sv. Petra a Pavla byla dokončena. Příští rok budou práce na restaurování fasády pokračovat západním štítem. Financování obnovy kralovického kostela je z Programu záchrany architektonického dědictví Ministerstva kultury České republiky s 10%...
Celý článek

Mlýny a mlynáři na Kralovicku

Městská knihovna Kralovice společně s naším spolkem uspořádala v úterý 2. listopadu další z přednášku z cyklu ...tenkrát se to stalo... Účast na přednášce  "Mlýny a mlynáři na Kralovicku" byla ovlivněna aktuální kovidovou situací. Přišlo pouze 22 posluchačů. Paní Mgr. Eva Němečková...
Celý článek