Archiv článků

Restaurování fasády pokračuje

Firma Král PM Centrum s.r.o. pokračuje v obnově fasády na druhé polovině sverní strany hlavní lodě kralovického kostela. Že je to nutné dokládá několik snímků:
Celý článek

Památník bude do konce září

Na místě památníku Floriána Gryspeka vyrostla základna, na kterou budou po upevnění medailonů a nápisů usazeny tři svislé desky. Budeme věřit, že to bude do konce měsíce září.
Celý článek

Pískovec je v Kozojedech

Do ateliéru paní sochařky MgA. Heleny Jahodové dorazila včera dodávka pískovce z lomu v Božanově. Pískovcové bloky budou kamenicky opracovány. Paní sochařka také předala panu Jindřichovi Kovaříkovi modely medailonů s jádry ke kovoliteckému zpracování.
Celý článek

Práce na památníku pokračují

Paní MgA. Helena Jahodová dokončila práci na modelech medailonů pro památník Floriána Gryspeka. Formování a odlití do slitiny zinku provede pan Jindřich Kovařík.
Celý článek

Je to neuvěřitelné...

..., ale letos se enormě zvýšil zájem o naše webové stránky. Do konce července je navštívilo téměř tolik zájemců jako za celý loňský rok.
Celý článek

Budování památníku začalo

V pondělí 16. července byly zabetonovány základy. Do konce července budou paní sochařce MgA. Heleně Jahodové dodány pískovcové bloky z lomu v Božanově ke kamenickému opracování. Pan Jindřich Kovařík odlije medailony a písmena textů.
Celý článek

Mumie mají optimální prostředí

Přestože současné horké počasí není optimální pro udržování optimálního mikroklimatu v gryspekovské hrobce (65 - 75 % relativní vlhkosti), stále se nám to daří a dokonce jsme ušetřlil na energii od počátku roku do konce května 2654,50 Kč.
Celý článek

Nový návrh památníku Floriána Gryspeka

Paní sochařka MgA. Helena Jahodová připravila nový návrh památníku Floriána Gryspeka, který je určen pro prostor jihozápadně od kostela sv. Petra a Pavla.Návrh byl předběžně konzultován se zástupcem Národního památkového ústavu a v této formě byl podán k získání závazného stanoviska,...
Celý článek