Galakoncert baroka

Bude to téměř 34 roků, kdy v Kralovicích vystoupil na koncertě kruhu přátel hudby houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, který hraje na housle Francesco Ruggieri Cremona 1690. Rodák z Hradce Králové je jedním z nejvýznamnějších a nejznámějších současných českých houslistů. Studoval na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění u profesorů Františka Pospíšila a Václava Snítila. Vzdělání dovršil mistrovskými kurzy u světových virtuosů Nathana Milsteina a Gidona Kremera. Je považován za významného popularizátora houslové hry. Jeho koncertní turné a festivalová vystoupení obdivovali posluchači v USA, v celé Evropě, Mexiku, Chile, Rusku, Maroku, Indonésii, Indii, Thajsku a řadě dalších zemí.

Jitka Navrátilová je absolventkou AMU v Praze u prof. Zuzany Růžičkové a mistrovských kurzů v Curychu a Stuttgartu. Její repertoár obsahuje cembalová díla od baroka až po současnost. Sólově vystupuje se symfonickými a komorními orchestry, spolupracuje s instrumentalisty i pěvci. Hraje na kopii německého cembala z r. 1715. Od roku 1995 vystupuje pravidelně s houslistou Jaroslavem Svěceným.

Oba umělce přivítáme v úterý 6.září od 19 hodin v kostele sv. Petra a Pavla na jejich vystoupení „Galakoncert baroka“. Italské, francouzské, německé a české baroko zazní ve skladbách pro toto nástrojové obsazení včetně původních barokních nástrojů.

Předprodej vstupenek bude zahájen 10.6. na Noci kostelů a potom bude probíhat v Turistickém informačním centru města Kralovice od 13.6.2022. Vstupenky zakoupené do 6. srpna budou se slevou 50,- Kč.