Pocta Paganinimu

Houslový virtuóz Pavel Šporcl je jedním z nejžádanějších českých umělců. Díky svému umění, výrazné osobnosti i nekonvenčnímu vystupování slaví úspěchy na nejvýznamnějších pódiích u
posluchačů všech generací. V koncertní sezóně 2001/2002 po uvedení Dvořákova houslového koncertu s Českou filharmonií v pražském Rudolfinu nazvali kritikové Pavla Šporcla talentem, který se rodí možná jednou za sto let.

Ve své dosavadní kariéře spolupracoval s mnoha významnými orchestry, pod taktovkou renomovaných dirigentů. Koncertuje po celém světě, na pódiích proslulých koncertních síní. V únoru 2016 s velkým úspěchem debutoval v legendární Carnegie Hall v New Yorku. Koncerty Pavla Šporcla uvádějí ve svých programech také prestižní hudební festivaly.

Budeme mít možnost setkat se s tímto umělcem v úterý 17. září letošního roku v kostele sv. Petra a Pavla, kde vystoupí s programem "Pocta Paganinimu". Pavel Šporcl v něm představuje škálu technických i zvukových možností houslí. Vtipně jej provází slovem a příběhy ze života Nikoly Paganiniho, nejslavnějšího houslisty všech dob.