Noc kostelů 2019

Již po jedenácté se otevřou brány kostelů, chrámů, modliteben, sborů, kapliček a dalších míst plzeňské diecéze při akci Noc kostelů, která nabízí možnost nezávazného přiblížení se a setkání s křesťanstvím. Uskuteční se 24. května 2019. V Kralovicích otevřeme kostel sv. Petra a Pavla po osmé.

Je to noc plná lehkosti a nenucenosti a zároveň hloubky. Rozmanitost nabídky poskytuje mnoho možností, jak citlivě přiblížit křesťanství, církev, víru - a každý sám si může zvolit, do jaké míry se přiblíží.

Na mnoha místech v plzeňské diecézi patří Noc kostelů k hlavním a důležitým akcím, a stává se tak každoroční tradicí. Děje se tak zejména díky výborné práci organizátorů, duchovních správců, zastupitelů měst a obcí, spolků, zájmových organizací a zejména dobrovolníků.

Co letos připravili organizátoři - Římskokatolická farnost Kralovice a Spolek Gryspek:

Již před Nocí kostelů budou v prodeji losy do tomboly v Turistickém informačním centru Města Kralovice. Každý los vyhrává - od tužky po sele na gril. Ceny budou vydávány na římskokatolické faře v průběhu konání akce.

Noc kostelů bude zahájena v 18 hodin. Návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu soutěžních dětských prací s námětem "Památky Kralovicka" a nejlepší výtvarníci ve třech kategoriích budou odměněni. Tradiční bude vystoupení žáků Základní školy a Základní  umělecké školy. Pro návštěvníky bude určitě zajímavá prohlídka fary s výkladem o historii stavby a ochutnávkou mešních vín ve sklepení. Vyvrcholením bude koncert plzeňské Mucica ad gaudium. Samozřejmě bude i čas na to, abyste si mohli v klidu prohlédnou interiér kostela.